Zde najdete základní výčet technologií, kterými disponujeme při výrobě našich produktů, jejich následném značení a úpravě. Pokud budete mít jakékoliv dotazy ohledně našich technologických možností, neváhejte nám napsat a my s vámi vše ochotně probereme.

Laserové technologie

Řezání a gravírování laserem: Nabízíme řezání a gravírovaní pomocí CO2, vláknových a diodových laserů. Řežeme: Kovové plechy (ocel, nerez ocel, hliník, dural, mosaz), gumu, plasty, dřevo, akryláty, kompositní materiály, papír (a další materiály po konzultaci). Gravírujeme mechanicky i laserem do: Kovů a to včetně nerezové oceli, plastů, dřeva, akrylátů, kompositních materiálů, skla (a dalších materiálů po konzultaci).

Laser CO2 je umístěn na souřadnicovém plotru, který má pracovní plochu značení a obrábění max 1000 x 600 mm a na delší straně se může použít materiál velikostně dlouhý, takzvaně průchozím způsobem. Tento typ laseru je určen pro použití na nekovové materiály ( guma, dřevo, papír, textil, akrylát, vrstvené rytecké plasty, folie, sklo, keramiku) z kovových materiálů je možno použít pouze eloxovaný hliník. Řadu z uvedených materiálů lze laserem i řezat ( dřevo, akrylát, textil, papír, folie), zejména řezání litého akrylátu vykazuje čistý a přesný řez.

Laser vláknový a diodový je určen primárně na kovové materiály ( nerez, nástrojová a chirurgická ocel, hliník, mosaz, drahé kovy, eloxovaný hliník) a také má možnost značit některé plasty, zejména ty,  které obsahují pigment jež se průchodem laserového paprsku probarvuje na barvu kontrastní k barvě materiálu ( nejvíce černá a tmavě šedá, ale mohou být i jiné barvy ). U vláknového laseru lze zvolit při popisu takzvanou funkci „kalení“ při které je generuje na povrchu materiálu mnohem vyšší teplota a dochází při značení k tmavému popisu ( až k černému odstínu). Popis laserem je nesmazatelné značení, které vyhovuje z hlediska trvanlivosti těm nejpřísnějším normám a zejména při použití v exteriéru, nebo ve výrobních procesech. Pracovní plocha značení laserem max. 1000 x 600 mm.

CNC gravírování a formátování

CNC gravírování – je v podstatě třískové obrábění pomocí nástroje ( frézy ), která je umístěna na souřadnicovém plotru, který je řízen počítačem. Materiály použité pro gravírování touto metodou by měli mít příhodné technologické vlastnosti pro třískové obrábění ( rytecké plasty, mosaz, dural, ocel, nerez, dřevo, ) pro rytí jemných grafik se používá místo frézy diamant, který dokáže vektorový obrázek vyhotovit ve fotografické kvalitě. Pracovní plocha je veliká 600 x 400 mm.

Formátování desek a plechů – deskový materiál můžeme formátovat pákovými nůžkami, vysoko-otáčkovou pilou, laserem. První dva způsoby umožňují pouze přímé řezy, laserem můžeme formátovat po libovolné křivce. Pracovní plocha řezu laserem 2000 x 1000 mm.

Tiskové technologie

Tamponový tisk –  takzvaný tisk z výšky pomocí pryžového tamponu s jehož pomocí lze realizovat potisk předmětů z libovolných materiálů a s nerovným povrchem. Tisková plocha max. 40 x 80 mm je určena především na menší plochy drobných předmětů, jako jsou různé reklamní a dárkové předměty, výrobky z plastů, kůže, koženky, papíru, kovu apod.

Sítotisk – tradiční technologie pro potisk větších ploch  cca 300 x 400 mm pomocí sítotiskové šablony zhotovené foto cestou. Potiskneme většinu známých materiálů. Na rozdíl od nových technologií tisku je u této tiskové technologie problematický tisk CMYK ve fotografické kvalitě, který dnes přednostně realizujeme UV tiskem.

Velkoformátový tisk – pro tisk na folie, papír ve režimu CMYK na šíři média 1370 mm ( drobné zakázky), nebo 5180 mm na velkoplošnou reklamu na papír, nebo folii. Pro deskový materiál šíře do 3200 mm. Deskový materiál lze formátovat po libovolné křivce na formátu 3200 x 2000 mm.

UV tisk – digitální technologie tisku CMYK na libovolné materiály s okamžitým vytvrzováním inkoustů UV osvitem na tiskové hlavě. Umožňuje podtisk materiálů primerem ( zlepšuje přilnavost barvy na potiskovaném povrchu) a bílou barvou ( podtisk na tmavé a transparentní materiály) a doplňuje CMYK barvy jako samostatná tisková barva.  Materiály které lze potisknout – sklo, plechy hliník, nerez, mosaz,  akrylát, PVC, polykarbonát, polyester, polystyrol, dibond, měkké pěnové desky, dřevo, plachty, fólie z vinylu. Díky možnosti zdvihu pracovního stolu lze potiskovat předměty až do výše 150 mm při velikosti tiskové plochy 320 x 420 mm, nebo do výše 50 mm při velikosti tiskové plochy 4000 x 2500 mm.

Laserový tisk – barevná laserová technologie v režimu CMYK + bílá ve formátu A3. Tisk na papír a folie s možností použít termo-transferové folie pro přenos na další teplo-odolné materiály ( dřevo, kovy, sklo, textil apod.)

Sublimace – tisk sublimačními inkousty na přenosovou folii a dále pomocí termo-transferu přenášet na materiály z polyesteru, nebo předměty potažené tenkou polyesterovou vrstvou.

Vyřezávání folií – tuto technologii můžeme kombinovat s velkoplošným tiskem (ořez samolepek do libovolného tvaru a velikosti), nebo lze řezat samolepicí folie v mnoha barevných odstínech a kvalitativních skupinách v písmu i grafice.  Foliemi lze polepovat deskydopravní prostředkyvýlohyreklamní plochy.

Termo-transferový tisk – používá materiály připravené laserovým a sublimačním tiskem, nebo vyřezané ze speciálních folií, které se na lisech zažehlují předepsaným tlakem a teplotou na materiály jako sklo, plasty, textil, dřevo, kovy.

Máte zájem o naše produkty, nebo služby? Máte dotazy? Neváhejte nás kontaktovat!
Kontaktujte nás nebo On-line poptávka

Technologický park: